Nowoczesne noclegi – hotele kapsułowe w turystyce

pexels erik mclean 8267012Dynamicznie postępujący rozwój nowoczesnych technologii zapewnia nam szereg rozwiązań w licznych sferach funkcjonowania. Przekształcenia nie omijają też branży turystycznej. Operatorzy obiektów hotelowych powinni celować w innowacje, aby zachować pozycję rynkową. Co powiesz na nocleg w kapsule?


Nowoczesne rozwiązania w hotelarstwie
Mimo że niejednej osobie kabiny do spania, jako alternatywa dla standardowego pomieszczenia zapewne jawią się jako fantazyjna opcja, to tego typu opcje stają się z każdym rokiem bardziej popularne. Osób gotowych do wypróbowania takiej opcji jest wielu. Jeśli interesuje Cię hotel kapsułowy w Polsce, możesz taki odwiedzić w kilku miastach naszego państwa. Główną koncepcją jaka przyświeca tej metodzie, jest ekonomiczne spożytkowanie dostępnej przestrzeni.
Obiekt kapsułowy. Z czym to się je?
Wyjaśnijmy więc, co właściwie należy rozumieć przez hotele kapsułowe. Są nimi obiekty, w których standardowy kwaterunek zastąpiony jest zamykanymi komorami. Z reguły mieści się w nich jedynie łóżko, ewentualnie radio oraz odbiornik telewizyjny. Pomysł ten zrodził się w Japonii. W kraju tym pierwszy tego typu hotel otworzono pod koniec lat 70. XX wieku. Obecnie idea ta upowszechniana staje się w licznych krajach na świecie, także w Polsce.
Wybrane hotele kapsułowe cechują się różnym poziomem oraz udogodnieniami dostępnymi w obiekcie. Odgrodzenia kapsuł mogą być wykonane z wielu surowców, w tym z drewna, tworzyw sztucznych, bądź mogą być metalowe. Rzeczy osobiste można natomiast zaś w specjalnych szafkach bądź sejfach.
high rise g61571c86e 640Ile kosztuje nocowanie w kapsule?
Z pewnością szerokie grono podróżnych chciałoby wiedzieć, na jakim poziomie kształtują się ceny hoteli kapsułowych. Mimo że tworzą one innowacyjną opcję, to koszt tego typu noclegu z reguły nie jest wysoki. W Warszawie działają na przykład hostele, w których kabiny noclegowe można wynająć w cenie już od ok. 50 zł za noc.
Należy jednak dodać, że cena za noc w zlokalizowanym na terenie Japonii hotelu z tej grupy może okazać się o wiele większa. Szczególnie w przypadku tematycznych hoteli z kapsułami. Szeroka grupa tego typu obiektów działa chociażby w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.