Z jakich powodów warto spróbować życia w Hiszpanii?

barcelona g973aae42b 1920Po pierwsze: słońce

Choć klimat się zmienia – a w naszym kraju mamy coraz wyższe temperatury rokrocznie, jednakowoż dni, podczas których jest realnie ciepło, ciągle jest nie tak dużo. Realnie to tylko 2 miesiące podczas których możemy radować się super letnią aurą. Zdecydowana część roku wypada w czasie zimowym albo deszczowym. Ale szczególnie dotkliwe są bardzo krótkie dni.

W Hiszpanii uśredniona temperatura na przestrzeni roku to ok. 20 st.. W najzimniejszym czasie – od grudnia do lutego średnia temperatura to od 11 do 12 st.! W tym samym czasie woda w morzu osiąga średnio dziewiętnaście st., biorąc pod uwagę zarówno letnie jak i zimne miesiące.

Dostęp do morza

Choć w Polsce jest Bałtyk – to analogicznie – woda w morzu jest stosunkowo chłodna – a aura w miejscowościach w pobliżu niezwykle nieprzewidywalna. Ciężko jest zaplanować urlop, tak by mieć pewność skorzystania z kąpieli i opalania.

Ceny nieruchomości

Obecnie posiadłości na ziemiach hiszpańskich są w niezwykle przyjemnych cenach. Można je zakupić za kwoty analogiczne do tych naszych. Niech przykładem będzie – lokum z drugiej ręki o powierzchni ok 45 m – z tarasem, w miejscowości Torrevieja – z dostępem do morza - da się znaleźć za 60 tysięcy, a np. za 80 tysięcy euro – lokum osiemdziesięcio - metrowe i do tego z basenem!beach ge796084b8 1920

Podróże

Choć w naszym kraju posiadamy wiele pięknych miejsc, do których warto pojechać, niepodważalnym atutem Hiszpanii jest bliskość przepięknych wysp jak np. - Majorka, Gran Canaria, czy Teneryfa – co oznacza niesamowitą sielankę w na odległość dłoni.

Praca zdalna umożliwia nam obecnie spróbowanie życia w przeróżnych miejscach na globie. Świat wydaje się tak niewielki jak nigdy dotąd. Choć pandemia wyrządziła bezsprzecznie katastrofalne szkody – dała nam też dobre zmiany w postaci zatrudnienia czy wydarzeń przez internet. Zatem korzystajmy z tego i spróbujmy zobaczyć kawałek globu!