Wakacje z odrobiną atrakcji

  • Kategoria: Uncategorised
  • Opublikowano: poniedziałek, 20 luty 2023 14:40
  • Super User
  • Odsłony: 282

Wakacje z odrobiną atrakcjiWyjazdy dla wielu są okazją do zaznania odrobiny odpoczynku. Jedni odpoczywają leżąc nad basenem czy morzem, inni chodząc po górach czy łąkach. Jednak niektórzy potrzebują, nieco więcej wrażeń. Dla takich osób stworzono wszelakie atrakcje, które z łatwością podniosą poziom adrenaliny.

Jedną z nich jest tyrolka „Jebel Jais Flight”o długości ponad półtorej kilometra. Wielu może kojarzyć takie atrakcje z zabawami dla dzieci na placach zabaw albo w parkach linowych, ale to należy do kompletnie innej kategorii. Osoba jadąca na tej tyrolce może osiągnąć prędkość nawet 160 kilometrów na godzinę, co nie jednego przyprawiłoby o szybkie bicie serca. Gdy połączy się to z zapierającymi wdech widokami, tworzy nam się jedyne w swoim rodzaju przeżycie.

Jednak „Jebel Jais Flight” to nie jedyna atrakcja, która może podnieść nam ciśnienie. Zjazdy po wulkanie również świetnie się do tego nadają. Choć wydawać by się mogło, że to bardzo niebezpieczna atrakcja, to w miejscach takich jak Cerro Negro niedaleko miasta Leon, jest to praktycznie w pełni bezpieczne. Cała zabawa polega na zjeździe po zboczu wulkanu, który pokryty jest drobnymi kamieniami oraz popiołem. Można to zrobić na siedząco lub na stojąco. Ten drugi sposób przypomina nieco snowboarding, tyle, że bez śniegu.

Wakacje z odrobiną atrakcji2Oczywiście, niektórzy mogą preferować bardziej cywilizowane atrakcje. Dla takich osób też się coś znajdzie. Jedną z propozycji jest chodzenie na krawędzi wieży CN w Toronto. Może się to z początku wydawać dość trywialną rozrywką w porównaniu do wcześniejszych atrakcji, ale to tylko pierwsze wrażenie. Nawet nie mając lęku wysokości łatwo dostać ciarek chodząc na samej krawędzi platformy zawieszonej ponad 356 metrów na ziemią. I to bez żadnej barierki! Jedynym zabezpieczeniem jest lina doczepiona do naszego stroju. Pozwala ona częściowo zawisnąć nad przepaścią, trzymając się platformy jedynie stopami.

Jak więc widać atrakcji z nutą adrenaliny jest wiele i aż ciężko byłoby je wszystkie opisać. Dlatego warto poznawać je na własną rękę. Dzięki temu możemy nieco urozmaicić nasze wyjazdy.