Tanie podróżowanie – czyli ciężarówką przez świat

truck g73ce1a940 1920Istnieje tysiące różnych sposobów na podróżowanie. Od zwiedzania globu rowerem, przez spanie pod namiotem, po wycieczki all inclusive przez biuro turystyczne. A co jeżeli nie posiadamy finansów na wyprawy lub uniemożliwia nam to praca? Dobrym pomysłem jest podjęcie takiego zawodu, który da nam jednocześnie opcję poznania innych miejsc jak i zarabiania.

Na tą chwilę może nam to dać np. praca na home office z różnych zakątków na świecie. Nie każdy jednak chce siedzieć przy biurku. Inną opcją jest wyjechać na dłużej poza granice kraju, aby znaleźć tam pracę. Jeżeli jednak nie chcemy opuszczać naszego kraju na stałe, niezłą drogą jest wybranie zawodu kierowcy ciężarówki lub busa.

Pomimo tego że większość swojego czasu kierowcy spędzają w oczywisty sposób za kółkiem – specjalność ta umożliwia przemieszczanie się po rożnych krajach. Rzecz jasna nie jest to urlop – mamy jednak kontakt z inną kulturą, zwyczajami, a także miejscami. Głównym zajęciem kierowców jest dowiezienie ładunku na czas, jednakże oczekując na następne zlecenia transportowe jest opcja by przeznaczyć tę chwilę na pozwiedzanie okolicy.

Zlecenia te najczęściej trafiają do firmy z giełdy transportowej, na której znajduje się wiele wszelakich ofert - począwszy od zleceń dla dużych aut po 40 ton po oferty dla przewoźników do 3,5 tony. Kierowca otrzymując takowe zlecenie transportowe, musi stawić się na czas we miejscu załadunku, a potem dostarczyć towar w miejsce destynacji. Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje dla kierowców, które znacząco ułatwiają wykonanie zadania.

Zobacz najciekawsze aplikacje dla kierowców: https://www.trans.eu/pl/blog/5-aplikacji-dla-kierowcow-ktore-warto-przetestowac/palace g445153d9d 1920

Pracując w ten sposób trzeba się równocześnie liczyć ze sporym dyskomfortem. Wiele godzin w trasie, spanie w aucie, jedzenie na parkingu to dzień powszedni dla kierowcy. Dla niejednego trudna może być także nieobecność w domu, gdyż zazwyczaj w trasę wyrusza się na kilka tygodni. Oczywiście nie zawsze tak jest i zdarzają się także takie zlecenia transportowe. które umożliwiają pobyt w domu niemal w każdy weekend. Wszystko jest zależne od firmy, dla której pracujemy a także tego skąd załatwia zlecenia. Giełda ładunków dla busów daje bowiem możliwość pozyskania takich zleceń, by było jak jeździć trasą z możliwością cyklicznych powrotów do domu, zobacz również https://www.trans.eu/pl/gielda-transportowa/zlecenia-transportowe/busy/

Profesja taka daje także opcję całkiem niezłych zarobków. Jeżeli marzy ci się, by zarabiać dobrze, nie przerażają cię wyjazdy na długo, a do tego masz chęć by zwiedzić kawałek świata – na pewno możesz rozważyć takie rozwiązanie!