Dzieci z całego świata – co je łączy?

children g9f81b6fa2 1920Niezależnie od krańca świata – każdy maluch ma potrzebę zabawy. To przede wszystkim przyjemność i sposób spędzania czasu wolnego w normalny dla dziecka sposób, lecz także i kwestia rozwoju poprzez rozrywkę. W każdym zakątku globu wygląda to zupełnie w inny sposób. Analogicznie jak w przypadku języka, odzienia i zwyczajów - de facto i tutaj jest to indywidualne dla rożnych rejonów. To jak odbywa się rozrywka i przy użyciu jakich przedmiotów się odbywa - zależy to od części świata - zatem kultury, ale także od poziomu rozwoju danego miejsca.

 

Czym się bawią najmłodsi w krajach Afryki? Jakie zabawki są najmodniejsze w kulturach wschodnich?

Butelki, części roślin, kije, zatem ogół tego czym to my bawiliśmy się u nas ponad 30 lat dawniej. Na dodatek – najmłodsi bawią się tym, co przywiozą obcokrajowcy, tak jak w przypadku farmaceutyków, odzienia czy żywności. Podczas gdy w rozwiniętej części świata - obecnie do użytku mamy pokaźną gamę kolorowych świecących i wydających rozliczne odgłosy produktów.

Czy wobec tego maluchy z wolniej rozwijających się krajów mają gorzej w tej sferze? To zależy. Nie – jeżeli mówimy o wpływie tego typu zabawek na wyobraźnię. Na przekór pozorom - sporo więcej można wymyślić kiedy mamy tylko butelkę niż np. playstation.

Odchodząc od wpływania na rozwój fantazji – istotny jest także temat ekologii. Żeby wytworzyć gadżety na miarę europejskich standardów – potrzebna jest znaczna ilość elektrycznej energii. Prąd dla firm, jakie produkują zabawki – jest najczęściej wysokim kosztem, stąd warto rozważyć optymalizację. Należy zatem zorientować się jak zmienić dostawcę prądu, tak aby wydatki te stanowczo ograniczyć. Oprócz realnych kosztów i wymiernych zysków pieniężnych, ważna jest też kwestia ochrony środowiska.power station gd84d70db2 1920

Przedsiębiorcy zastanawiają się jak zmienić dostawę energii, tak aby obniżać koszta w fabryce. Patrzą także na redukcję śladu węglowego w firmie - następnie takie zabawki oznaczone są mianem przyjaznych środowisku – co ma znaczenie dla całego obecnego świata – zarówno dla tej wschodniej, czy też europejskiej części globu.

Rozmyślając o obniżaniu konkretnych kosztów w przedsiębiorstwie warto rozważyć także takową kwestię - w jakiej ilości eksploatuje się gaz dla firm? Bo jeśli jest to duża wielkość – przydatna może okazać się także zmiana dostawcy gazu. W ten sposób nie tylko przyczynimy się do przedsięwzięć ekologicznych, ale dodatkowo oszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na zbiórkę dzieciom z krajów afrykańskich lub pozostałych mniej rozwiniętych części świata. Nie wyrównamy szans wszystkim, ale możemy sprawić że jakieś dziecko się uśmiechnie :)