Jaka karma na wyjazd z psem?

  • Kategoria: Uncategorised
  • Opublikowano: wtorek, 17 październik 2023 13:25
  • Super User
  • Odsłony: 69

book 794978 1280Liczna grupa osób podróżuje ze swoimi czworonogami. Zarządcy hoteli są coraz bardziej otwarci na czworonogi, zapewniając im rozmaite ułatwienia. Wybierając się w podróż z psem, należy też zadbać o odpowiednią karmę w tym czasie. 

​Czas podróży
Karmienie zwierzaka podczas podróżowania jest niezmiernie ważne. Ulubione ciastka dla psa niekoniecznie okażą się dobrym posiłkiem w czasie wyjazdu. Zacznijmy od tego, że nasz zwierzak w żadnym wypadku nie powinien udawać się w trasę głodny. Pokarm nie może być jednakże skonsumowany przed samym wyjazdem. W czasie podróży nie jest rekomendowane dawanie psu pożywienia. Należy to uczynić w czasie postoju, umożliwiając pupilowi moment odpoczynku.
​Czym karmić czworonoga na wyjeździe
Właściciele psów nierzadko zastanawiają się, czy forma żywienia w podróży ma znacząco odbiegać od tej codziennej. Jakiekolwiek radykalne zmiany nie są rekomendowane, aczkolwiek w podróży bardzo dobrze zdaje egzamin sucha karma dla dorosłego psa. Jeśli pupil na co dzień jej nie dostaje, warto stopniowo podawać ją przed planowaną wyprawą.
Warto wiedzieć, że nowe otoczenie może okazać się dla czworonoga stresująca. Stąd też znajomy mu przysmak, taki jak chociażby chętnie zjadana karma rybna dla psa, może pozytywnie wpłynąć na jego samopoczucie. dog 3344414 1280
Jedzenie dla czworonoga na okres pobytu poza domem ma być lekkostrawne. Powinno także być bogate w potrzebne minerały oraz uwzględniać stan zdrowia czworonoga, a także jego upodobania.
​Przechowywanie karmy
Różnego typu przysmaki, takie jak suszone gryzaki dla psa, powinno się przechowywać w suchym, dobrze zabezpieczonym opakowaniu. Ulubioną karmę pupila powinno się zabrać ze sobą w podróż, jak że na miejscu może okazać się, że w miejscowych punktach sprzedaży nie będzie ona sprzedawana. Tu doskonale zda egzamin odpowiednio przystosowana torba na suchy pokarm. Jeśli zwierzak spożywa specjalistyczne jedzenie, takie jak karma odchudzająca dla psa, również warto zabrać w podróż jej stosowną ilość.
Poza spakowaniem odpowiedniej karmy warto pamiętać też o nawodnieniu. Rekomenduje się robić postój nie rzadziej, niż raz na dwie godziny, by zwierzak był w stanie się spokojnie napić. Poza rodzajem karmy istotny jest też sposób jej zaserwowania. Czworonogowi powinno się zagwarantować wygodę podczas spożywania posiłku zarówno w podróży, jak i na całym wyjeździe.